Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Jak správně vytvořit Timelapse

Úvod ČlánkyTimelapse

Jak na Timelapse? Správný postup pro vytvoření akčních fotek

Jak na Timelapse? Správný postup pro vytvoření akčních fotek
Kamery GoPro jsou schopné vytvořit spoustu akčních fotek – pokud víte jak na ně. Mačkat na dálkovém ovládání spoušť po každé, kdy se Vám zdá, že je vhodný okamžik, je vyloženě špatně.

Jak správně postupovat při tvorbě timelapse, aby vše bylo dobře? Existuje několik postupů jak vytvořit timelapse pomocí GoPro. Všechny si je ukážeme v následujícím článku.

GoPro akční fotky pomocí Burst Mode

Burst Mode je režim, který zachytí určitý počet fotek za určený časový úsek. Ideální je asi použít 30fotek/2s (záleží ale co zrovna děláte, nebo jaké fotky chcete pořídit).
Takže GoPro nastavíte na Burst Mode, v nastavení vyberete kolik fotek a za jak dlouho má udělat a pak už si jen do ruky vezmete dálkové ovládání a při AKCI stisknete Shutter Button. Můžete samozřejmě několikrát po sobě (po uplnutí Vámi nastaveného intervalu).
Po připojení kamery GoPro k PC se nelekněte, ne všechny fotky budou ostré a pěkné, stačí ale jen vybrat ty co se Vám líbí a máte hotovo.

Time Lapse

Další variantou, jak na luxusní GoPro akční fotky, je použítí TimeLapse režimu. Hlavně pokud potřebujete zachytit delší časový úsek. TimeLapse funguje trochu jinak než Burst Mode – fotí v nastaveném časovém intervalu (například 1foto/1vteřina) dokud nestisknete Shutter Button, nebo dokud se nezaplní SD karta. Nejkratší interval u TimeLapse režimu je jedna fotka za 0.5 vteřiny (2fotky za vteřinu), to je oproti Burst Mode pomalejší, výhoda je v tom, že fotíte „pořád“ a nepotřebujete ovládání a mačkat spoušť.

Video

Poslední možností, kterou si představíme, je fotka přímo z videa. Jednoduše natáčíte Vaší akci a poté si např. v GoPro Studiu vytáhnete snímek přímo z videa.
Výhoda je větší FPS (až 120 snímků za sekundu), nevýhodou bude rozlišení (kvalita) fotografie. Pokud natáčíte videa v rozlišení 1080/60 budete mít sice na výběr ze 60 fotek za sekundu, jejich velikost ale nebude nijak oslnivá.

Fotka z videa v GoPro Studiu

  • Importujte a konvertujte video
  • pomocí posuvníku si najděte ideální snímek
  • File – Export – Still Image
  • Vyberte v jaké velikosti chcete foto exportovat
  • Vyberte umístění a klikněte na export

Teď už víte jak na GoPro akční fotky, můžete se vrhnout na jejich tvorbu a posílat nám je ke zveřejnění na našem Facebooku.

Reklamační řád

Věrnostní program

Zpracování osobních údajů

Partneři

Kontakt

Copyright 2016 - 2024 © Gopromarket.cz